Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09. aug 2022
18:45
Stenlille IF (S3)
1
Undløse BK (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
15. aug 2022
18:45
Jernløse BK (S4)
Team AS Fodbold (S4)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
FC Ballerup (S4)
2
IF Skjold Birkerød (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Albertslund IF (S4)
2
Blovstrød IF (S4)
9
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Fløng-Hedehusene (S4)
0
Farum BK (S3)
10
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
FC Rudersdal (S5)
1
AB (S4)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Vestegnen FK (S4)
3
Vallensbæk IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Taastrup FC (S4)
0
Virum-Sorgenfri BK (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Rosenhøj BK (S4)
Rosa La FC (S4)
HHT
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Ringsted IF (S5)
6
Køge Nord FC (S4)
4
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Ramløse IF (S5)
1
LSF (S5)
4
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
LSF (S4)
2
Høje Gladsaxe IF (S4)
1
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Greve Fodbold (S4)
9
Faxe Ladeplads IF (S3)
8
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
NNU (S4)
0
Sorø Freja (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Store Heddinge BK (S4)
5
FK Sydsjælland 05 (S4)
2
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Blistrup SI (S4)
1
Ålholm IF (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
B. 73, Slagelse (S3)
3
Tølløse BK (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Røde Stjerne BK (S4)
0
Vipperød BK (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Frederiksværk FK (S4)
0
Frederikssund IK (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
SIF Holbæk IF (S4)
2
Raklev GI (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Mladost IF (S4)
12
Albertslund IF (S3)
13
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Kvistgård IF (S4)
0
Humlebæk BK (S3)
8
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Bosna IF (S4)
6
Ejby IF 1968 (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Hornbæk IF (S3)
2
Helsinge Fodbold (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Gundsølille SGIF (S4)
0
Gilleleje FK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Greve Fodbold (S6)
Brøndby Strand IK (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Hastrup FC (S4)
Ejby IF Fodbold (S2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Oversidder
Måløv BK (S2)
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Oversidder
Nerashté, Ballerup (S2)
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
AIK 65 Strøby Fodbold (S2)
1
Karlslunde IF (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
18:45
Oversidder
BK Friheden (S2)
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2022
19:15
Slangerup & Omegn IF (S3)
5
IS Skævinge (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Hvalsø IF (S5)
1
Kalundborg GB (S4)
5
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
VB 1968 (S5)
5
Ølstykke FC (S4)
1
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Ruds Vedby IF (S5)
0
Slagelse B&I (S4)
8
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Køge BK (S3) (2)
3
Hvalsø IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Køge FC (S4)
3
Karise IK (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Annisse IF (S4)
4
Fredensborg BI (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Snekkersten IF (S4)
3
Ramløse IF (S4)
1
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Lynge-Uggeløse IF (S3)
Hørsholm-Usserød IK (S2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
FC Hvidovre (S4)
0
CFK (S4)
4
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Borup IF Fodbold (S4)
1
Køge BK (S3) (1)
4
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Roskilde United (S3)
5
Svebølle BI 2016 (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Torslunde-Ishøj IF (S3)
2
Rosenhøj BK (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Egevoldens Idræts Club (S5)
FC Jonstrup (S4)
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Nivå-Kokkedal FK (S3)
0
Lynge-Uggeløse IF (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Hvidebæk IF (S4)
2
Boldklubben Bæk City (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Bramsnæs FB (S4)
Albertslund BS 72 (S2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Kværkeby IF (S3)
0
Havdrup Fodbold (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Lejerbo BK (S3)
FC Rudersdal (S3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Herlufsholm GF (S5)
0
Brøndbyernes IF (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Oversidder
Hareskov IF (S2)
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Oversidder
LSF (S2)
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Brøndbyernes IF (S4)
6
Virum-Sorgenfri BK (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
Oversidder
Ølstykke FC (S2)
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
IF Hjorten (S4)
IF Skjold Birkerød (S3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
BK Avarta (S4)
3
Fløng-Hedehusene (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
FC Storebælt (S4)
5
Sørbymagle IF (S3)
6
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
18:45
KBK Hillerød (S6)
Kokkedal BK (S5)
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2022
19:00
Køge Union (S4)
3
Karrebæk IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2022
18:45
Stenløse BK (S4)
0
Snekkersten IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2022
18:30
B. 77, Rødovre (S2)
5
Taastrup FC (S5)
1
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2022
18:45
Næstved I.F. (S3)
3
Ringsted IF (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:45
Sengeløse GI (S4)
3
Ishøj IF (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2022
18:30
Roskilde United (S3)
3
Undløse BK (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
VB 1968 (S5)
5
BK Friheden (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
IF Hjorten (S4)
0
Lejerbo BK (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
CFK (S4)
3
LSF (S4)
1
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Egevoldens Idræts Club (S5)
Sengeløse GI (S4)
UHT
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
IF Skjold Birkerød (S3)
4
Frederikssund IK (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Ølstykke FC (S2)
4
Måløv BK (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Blovstrød IF (S4)
2
Lynge-Uggeløse IF (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Ålholm IF (S3)
6
Gilleleje FK (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Farum BK (S3)
3
Snekkersten IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Virum-Sorgenfri BK (S3)
3
Helsinge Fodbold (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Humlebæk BK (S3)
4
Fredensborg BI (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Fløng-Hedehusene (S3)
6
Raklev GI (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:00
Store Heddinge BK (S4)
2
Karlslunde IF (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
18:30
Sørbymagle IF (S3)
6
Køge BK (S3) (1)
7
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
19:00
Kalundborg GB (S4)
5
Boldklubben Bæk City (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
19:00
Greve Fodbold (S4)
7
Hastrup FC (S4)
8
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
19:00
Slagelse B&I (S4)
4
Havdrup Fodbold (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2022
19:40
Køge BK (S3) (2)
5
Karise IK (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Rosenhøj BK (S2)
6
Nerashté, Ballerup (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Rosa La FC (S4)
3
Brøndby Strand IK (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Hareskov IF (S2)
2
B. 77, Rødovre (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Bosna IF (S4)
7
Albertslund IF (S3)
6
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Brøndbyernes IF (S4)
2
LSF (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Vestegnen FK (S4)
5
Brøndbyernes IF (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
KBK Hillerød (S6)
Snekkersten IF (S4)
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Slangerup & Omegn IF (S3)
2
Lynge-Uggeløse IF (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
LSF (S5)
0
AB (S4)
6
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:00
Jernløse BK (S4)
5
Vipperød BK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:15
Køge Union (S4)
1
Albertslund BS 72 (S2)
0
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2022
19:00
Sorø Freja (S3)
0
Næstved I.F. (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2022
19:00
Ringsted IF (S5)
4
B. 73, Slagelse (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2022
19:00
Næstved I.F. (S3)
6
Karlslunde IF (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
17:30
CFK (S4)
1
Køge Union (S4)
0
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
17:30
IF Skjold Birkerød (S3)
3
Lynge-Uggeløse IF (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
17:30
Egevoldens Idræts Club (S5)
2
Humlebæk BK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
17:30
Snekkersten IF (S4)
1
AB (S4)
5
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
17:30
Vestegnen FK (S4)
2
LSF (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
18:00
Farum BK (S3)
3
Helsinge Fodbold (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
18:00
Fløng-Hedehusene (S3)
7
Køge BK (S3) (1)
0
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
18:30
Gilleleje FK (S3)
0
Brøndby Strand IK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2022
19:00
Kalundborg GB (S4)
2
Roskilde United (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2022
17:30
Hastrup FC (S4)
7
Køge BK (S3) (2)
6
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2022
17:30
BK Friheden (S2)
0
Rosenhøj BK (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2022
17:30
Bosna IF (S4)
Hareskov IF (S2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2022
17:30
Lynge-Uggeløse IF (S3)
3
Ølstykke FC (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2022
19:00
Ringsted IF (S5)
3
Jernløse BK (S4)
0
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2022
19:00
Havdrup Fodbold (S2)
9
Lejerbo BK (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2022
19:00
Fløng-Hedehusene (S3)
6
Karlslunde IF (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2022
19:00
AB (S4)
1
IF Skjold Birkerød (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2022
19:00
Ølstykke FC (S2)
1
Rosenhøj BK (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2022
19:00
Bosna IF (S4)
5
Brøndby Strand IK (S3)
6
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2022
19:40
CFK (S4)
0
Helsinge Fodbold (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2022
19:00
Ringsted IF (S5)
1
Humlebæk BK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2022
19:00
Havdrup Fodbold (S2)
5
LSF (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2022
12:00
Hastrup FC (S4)
6
Roskilde United (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2022
13:00
Humlebæk BK (S3)
0
Rosenhøj BK (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2022
13:00
Hastrup FC (S4)
0
Brøndby Strand IK (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2022
13:00
Fløng-Hedehusene (S3)
6
Helsinge Fodbold (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2022
13:00
IF Skjold Birkerød (S3)
8
Havdrup Fodbold (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
18:30
Fløng-Hedehusene (S3)
0
Brøndby Strand IK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (S3)
3
Rosenhøj BK (S2)
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
12:00
Brøndby Strand IK (S3)
2
IF Skjold Birkerød (S3)
3
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 2. september kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 16. september via DBU Sjællands Facebookside
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
6. runde Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside
7. runde FINALEN: lørdag den 20. maj 12.00 Holbæk Stadion
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk