Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27. apr
14:00
K.B. 8
4
KFUM 4
3
|
|||||||||||||||||||
27. apr
16:00
K.B. 9
5
Copenhagen Celtic 3
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
28. apr
12:00
Union 8
1
Østerbro IF 8
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
28. apr
14:00
FA 2000 15
3
Vestia 4
8
|
|||||||||||||||||||
03. maj
19:00
Østerbro IF 8
4
FA 2000 15
0
|
|||||||||||||||||||
04. maj
14:00
Vestia 4
7
Union 8
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
05. maj
14:00
KFUM 4
1
K.B. 9
4
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
K.B. 8
4
Vestia 4
4
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
FA 2000 15
Copenhagen Celtic 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:00
Union 8
6
KFUM 4
1
|
|||||||||||||||||||
17. maj
19:00
Østerbro IF 8
5
K.B. 8
0
|
|||||||||||||||||||
18. maj
10:00
Copenhagen Celtic 3
0
Union 8
12
|
|||||||||||||||||||
19. maj
12:00
KFUM 4
3
FA 2000 15
3
|
|||||||||||||||||||
19. maj
13:30
Vestia 4
3
K.B. 9
1
|
|||||||||||||||||||
25. maj
14:00
K.B. 8
3
FA 2000 15
1
|
|||||||||||||||||||
26. maj
12:30
KFUM 4
1
Vestia 4
2
|
|||||||||||||||||||
26. maj
14:00
Union 8
3
K.B. 9
4
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
Østerbro IF 8
5
Copenhagen Celtic 3
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
K.B. 8
3
Copenhagen Celtic 3
1
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
K.B. 9
1
Østerbro IF 8
2
|
|||||||||||||||||||
04. jun
19:30
FA 2000 15
4
Union 8
5
|
|||||||||||||||||||
08. jun
14:00
Vestia 4
5
Østerbro IF 8
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun
14:00
K.B. 9
2
K.B. 8
0
|
|||||||||||||||||||
09. jun
12:00
Copenhagen Celtic 3
2
KFUM 4
0
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
Union 8
4
K.B. 8
1
|
|||||||||||||||||||
15. jun
13:30
Vestia 4
Copenhagen Celtic 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Østerbro IF 8
5
KFUM 4
2
|
|||||||||||||||||||
16. jun
12:00
K.B. 9
2
FA 2000 15
0
|
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.