Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. apr
18:00
HB 7
0
B.93 11
4
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
SC Amager 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
FC Ryparken 4
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
FC Whop en Dei 2
1
Fremad Amager 3
6
|
|||||||||||||||||||
07. apr
18:00
Oversidder
HIK 6
|
|||||||||||||||||||
14. apr
10:00
HIK 6
FC Ryparken 4
HHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
B.93 11
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
Oversidder
FC Whop en Dei 2
|
|||||||||||||||||||
15. apr
19:30
Fremad Amager 3
5
SC Amager 2
2
|
|||||||||||||||||||
16. apr
20:30
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
19. apr
18:00
HB 7
2
Fremad Amager 3
3
|
|||||||||||||||||||
21. apr
14:00
FC Ryparken 4
1
B.93 11
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
FC Whop en Dei 2
4
SC Amager 2
3
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
Oversidder
HIK 6
|
|||||||||||||||||||
25. apr
20:00
HIK 6
6
FC Whop en Dei 2
2
|
|||||||||||||||||||
28. apr
14:00
SC Amager 2
4
HB 7
0
|
|||||||||||||||||||
28. apr
16:00
B.93 11
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
29. apr
19:30
Fremad Amager 3
Oversidder
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. maj
14:00
FC Ryparken 4
Fremad Amager 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
FC Whop en Dei 2
0
HB 7
0
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. maj
18:00
Oversidder
SC Amager 2
|
|||||||||||||||||||
10. maj
18:00
HB 7
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:00
SC Amager 2
5
FC Ryparken 4
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:00
Oversidder
HIK 6
|
|||||||||||||||||||
12. maj
16:00
B.93 11
4
FC Whop en Dei 2
3
|
|||||||||||||||||||
13. maj
19:30
Fremad Amager 3
Oversidder
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. maj
14:00
Oversidder
HB 7
|
|||||||||||||||||||
23. maj
20:00
HIK 6
2
B.93 11
4
|
|||||||||||||||||||
25. maj
16:00
FC Ryparken 4
1
HB 7
1
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
Oversidder
SC Amager 2
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
B.93 11
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
FC Whop en Dei 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. maj
20:00
HIK 6
Fremad Amager 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
31. maj
18:00
HB 7
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
SC Amager 2
4
HIK 6
5
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
FC Whop en Dei 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
02. jun
18:00
Oversidder
FC Ryparken 4
|
|||||||||||||||||||
03. jun
19:30
Fremad Amager 3
B.93 11
HHT
|
|||||||||||||||||||
09. jun
16:00
Oversidder
FC Ryparken 4
|
|||||||||||||||||||
12. jun
20:15
HIK 6
HB 7
UMH
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
B.93 11
5
SC Amager 2
1
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
FC Ryparken 4
4
FC Whop en Dei 2
1
|
|||||||||||||||||||
15. jun
16:00
Oversidder
Fremad Amager 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. jun
16:00
Oversidder
Oversidder
|
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.