Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
29. mar
18:00
Union 3
1
CBS Sport 4
2
|
|||||||||||||||||||
29. mar
19:05
B1908 2
1
Vigerslev 2
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
31. mar
16:00
HB 4
Amager FF 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. apr
10:00
Fremad Valby 4
3
Bispebjerg 2
1
|
|||||||||||||||||||
01. apr
12:00
B.93 3
6
Valby 2
1
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
FB 8
1
Skjold 4
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
04. apr
20:00
Vigerslev 2
1
Union 3
3
|
|||||||||||||||||||
06. apr
10:00
Valby 2
1
Fremad Valby 4
3
|
|||||||||||||||||||
06. apr
11:00
Amager FF 3
5
FB 8
3
|
|||||||||||||||||||
06. apr
16:00
Bispebjerg 2
0
HB 4
3
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:00
B1908 2
6
Skjold 4
2
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:00
CBS Sport 4
3
B.93 3
4
|
|||||||||||||||||||
09. apr
20:00
Vigerslev 2
10
Skjold 4
1
|
|||||||||||||||||||
12. apr
19:30
Union 3
2
B.93 3
2
|
|||||||||||||||||||
12. apr
20:00
Fremad Valby 4
2
CBS Sport 4
3
|
|||||||||||||||||||
14. apr
12:00
B1908 2
4
Amager FF 3
2
|
|||||||||||||||||||
14. apr
14:00
FB 8
0
Bispebjerg 2
0
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
HB 4
1
Valby 2
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
Bispebjerg 2
2
B1908 2
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
Skjold 4
1
Union 3
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
Valby 2
2
FB 8
3
|
|||||||||||||||||||
21. apr
10:00
CBS Sport 4
2
HB 4
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
18:00
B.93 3
4
Fremad Valby 4
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr
19:05
B1908 2
1
Valby 2
3
|
|||||||||||||||||||
27. apr
12:00
Vigerslev 2
2
Bispebjerg 2
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr
10:00
Skjold 4
3
Amager FF 3
0
|
|||||||||||||||||||
28. apr
14:00
FB 8
1
CBS Sport 4
3
|
|||||||||||||||||||
28. apr
16:00
HB 4
1
B.93 3
3
|
|||||||||||||||||||
29. apr
19:30
Union 3
4
Fremad Valby 4
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj
10:00
Valby 2
1
Vigerslev 2
0
|
|||||||||||||||||||
04. maj
11:00
Amager FF 3
1
Union 3
3
|
|||||||||||||||||||
04. maj
12:00
Bispebjerg 2
1
Skjold 4
2
|
|||||||||||||||||||
05. maj
10:00
CBS Sport 4
2
B1908 2
4
|
|||||||||||||||||||
05. maj
18:00
B.93 3
5
FB 8
3
|
|||||||||||||||||||
10. maj
19:05
B1908 2
2
B.93 3
2
|
|||||||||||||||||||
10. maj
19:30
Union 3
2
HB 4
3
|
|||||||||||||||||||
11. maj
11:00
Amager FF 3
3
Bispebjerg 2
5
|
|||||||||||||||||||
11. maj
16:00
Skjold 4
3
Valby 2
6
|
|||||||||||||||||||
12. maj
12:00
Vigerslev 2
3
CBS Sport 4
2
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:00
FB 8
0
Fremad Valby 4
3
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:30
Fremad Valby 4
3
HB 4
5
|
|||||||||||||||||||
18. maj
12:00
Bispebjerg 2
5
Union 3
3
|
|||||||||||||||||||
18. maj
16:00
Valby 2
Amager FF 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. maj
10:00
CBS Sport 4
6
Skjold 4
0
|
|||||||||||||||||||
19. maj
12:00
Fremad Valby 4
2
B1908 2
3
|
|||||||||||||||||||
19. maj
16:00
HB 4
2
FB 8
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj
18:00
B.93 3
4
Vigerslev 2
2
|
|||||||||||||||||||
23. maj
20:00
Vigerslev 2
3
Fremad Valby 4
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj
19:30
Union 3
1
FB 8
5
|
|||||||||||||||||||
25. maj
10:00
Bispebjerg 2
2
Valby 2
2
|
|||||||||||||||||||
25. maj
11:00
Amager FF 3
3
CBS Sport 4
3
|
|||||||||||||||||||
26. maj
12:00
Skjold 4
1
B.93 3
2
|
|||||||||||||||||||
26. maj
14:00
B1908 2
1
HB 4
4
|
|||||||||||||||||||
31. maj
19:30
Union 3
4
Valby 2
5
|
|||||||||||||||||||
02. jun
10:00
CBS Sport 4
9
Bispebjerg 2
3
|
|||||||||||||||||||
02. jun
12:00
Fremad Valby 4
2
Skjold 4
2
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
FB 8
B1908 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. jun
18:00
B.93 3
3
Amager FF 3
1
|
|||||||||||||||||||
05. jun
19:00
Amager FF 3
1
Vigerslev 2
2
|
|||||||||||||||||||
08. jun
12:00
HB 4
0
Vigerslev 2
4
|
|||||||||||||||||||
13. jun
20:00
Vigerslev 2
6
FB 8
0
|
|||||||||||||||||||
14. jun
19:05
B1908 2
Union 3
HHT
|
|||||||||||||||||||
15. jun
11:00
Amager FF 3
2
Fremad Valby 4
4
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
Valby 2
2
CBS Sport 4
1
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
Bispebjerg 2
5
B.93 3
1
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Skjold 4
1
HB 4
3
|
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning