A27
Spillested
Tårnby Stadion
Lyseblå
Sort
Sort
Assistenttræner
Adrian Aakilde
Tel: / Mobil: 61166616
Assistenttræner
William Schou
Tel: / Mobil: 30224602
Kampklar assistent
Lars Søgaard
Tel: / Mobil: 21991199
Årgangsansvarlig
Michael Haase
Tel: / Mobil: 60660189
Årgangsansvarlig
Jimmi Sikker Jensen
Tel: / Mobil: 2321976
AC Amager Academy
Spillested
Sundby Idrætspark
Blå
Hvid
Hvid
Træner
Lars Trillingsgaard
Tel: / Mobil: 20805409
Træner
Aleksander Aletic
Tel: / Mobil: 60652384
Sportschef
Nikolaj Borge
Tel: 26172401 / Mobil: 26172401
Målmandstræner
Oscar Brinkmann
Tel: 21431356 / Mobil: 91561356
Kampklar assistent
Martin Bernburg
Tel: / Mobil: 53359331
Kampklar assistent
Nikolaj Borge
Tel: 26172401 / Mobil: 26172401
Cheftræner
Stefan Stokic
Tel: / Mobil: 28911379
Årgangsansvarlig
Richard Lilja
Tel: / Mobil: 31498755
Årgangsansvarlig
Andreas Lange
Tel: / Mobil: 24875838
FA 2000
Spillested
Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå
Assistenttræner
Louis Shabani Deleurand
Tel: / Mobil: 31110281
Assistenttræner
Tobias Ketil
Tel: / Mobil: 27853139
Cheftræner
Mark Chodklai
Tel: / Mobil: 25313127
Årgangsansvarlig
Jannick Holst
Tel: / Mobil: 24426669
FB
Spillested
Jens Jessens Vej
Gul/Sort
Sort
Sort
Assistenttræner
Steen Petersen
Tel: / Mobil: 61704251
Assistenttræner
Jonas Dieu Morsing
Tel: / Mobil: 28146276
Cheftræner
Jan Ishøi
Tel: / Mobil: 91684797
Cheftræner
William I Dali
Tel: / Mobil: 21181551
Årgangsansvarlig
Mathias Thrane
Tel: 93909001 / Mobil: 93909001
Hvidovre IF
Spillested
Hvidovre IF's baner
Rød
Blå
Hvid
Holdleder
Xhema Imeri
Tel: / Mobil: 30914370
Træner
Kasper Scharnberg
Tel: 5379 0019 / Mobil: 53790019
Målmandstræner
Emil Jensen
Tel: / Mobil: 91250419
Fysioterapeut
Henrik Larsen
Tel: / Mobil: 4092 9916
Fysioterapeut
Magnus Kyllesbech Rejnhardt Andersen
Tel: / Mobil: 22767126
Kampklar assistent
Mike Hjulmand
Tel: / Mobil: 60171241
Cheftræner
Peter Rose Madsen
Tel: 41127783 / Mobil: 4112 7783
Årgangsansvarlig
Bjørn Rasmussen
Tel: / Mobil: 3160 1893
Sundby Bk.
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Rød
Hvid
Rød
Halvårsturnering
Dobbeltturnering 1.turneringshalvdel 8:8 / 2. turneringshalvdel 11:11
Puljerne er sidestillet.
Efter 1. turneringshalvdel ombrydes puljerne.
Nummer 1-2-3 fra Pulje A-B-C samt bedste 4er via pointgennemsnit rykker op i Pulje A i 2. turneringshalvdel (puljerne niveauinddelte)
Nummer 5-6 fra Pulje A-B-C samt 2 dårligste 4ere via pointgennemsnittet rykker til Pulje B i 2. turneringshalvdel.(puljerne niveauinddelte)
Nummer 1 fra DBU København og DBU Sjælland højeste LU rækker rykker op i Pulje B i 2. turneringshalvdel.
DBU Sjælland er administrator på U13 Drenge Liga 2.