Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18. apr
18:00
Ribe BK
Sædding/G IF (2)
|
|||||||||||||||||||
20. apr
10:00
Sædding/G IF (1)
Esbjerg fB
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. apr
10:00
Bramming B
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. apr
18:30
Esbjerg fB
Helle FC
|
|||||||||||||||||||
27. apr
10:00
Sædding/G IF (2)
Bramming B
|
|||||||||||||||||||
27. apr
10:00
Jerne IF
Sædding/G IF (1)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. apr
10:00
Oversidder
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
04. maj
10:00
Helle FC
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
04. maj
10:00
Sædding/G IF (1)
Sædding/G IF (2)
|
|||||||||||||||||||
04. maj
10:00
Bramming B
Esbjerg fB
|
|||||||||||||||||||
13. maj
18:00
Ribe BK
Jerne IF
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:00
Sædding/G IF (2)
Helle FC
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:00
Esbjerg fB
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:00
Oversidder
Sædding/G IF (1)
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:30
Jerne IF
Bramming B
|
|||||||||||||||||||
25. maj
09:30
Esbjerg fB
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
25. maj
10:00
Sædding/G IF (1)
Bramming B
|
|||||||||||||||||||
28. maj
18:30
Jerne IF
Esbjerg fB
|
|||||||||||||||||||
01. jun
10:00
Oversidder
Sædding/G IF (2)
|
|||||||||||||||||||
04. jun
18:00
Bramming B
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
05. jun
18:00
Sædding/G IF (2)
Jerne IF
|
|||||||||||||||||||
06. jun
18:00
Ribe BK
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. jun
10:00
Jerne IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. jun
10:00
Sædding/G IF (1)
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
08. jun
10:00
Esbjerg fB
Sædding/G IF (2)
|
|||||||||||||||||||
08. jun
10:00
Bramming B
Helle FC
|
|||||||||||||||||||
12. jun
17:30
Sædding/G IF (2)
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
12. jun
18:45
Helle FC
Jerne IF
|
|||||||||||||||||||
14. jun
16:30
Jerne IF
Helle FC
|
|||||||||||||||||||
15. jun
10:00
Oversidder
Bramming B
|
|||||||||||||||||||
18. jun
18:00
Sædding/G IF (1)
Jerne IF
|
|||||||||||||||||||
18. jun
18:30
Bramming B
Sædding/G IF (2)
|
|||||||||||||||||||
19. jun
19:00
Esbjerg fB
Sædding/G IF (1)
|
|||||||||||||||||||
22. jun
10:00
Helle FC
Sædding/G IF (1)
|
|||||||||||||||||||
22. jun
10:00
Jerne IF
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
23. jun
10:00
Esbjerg fB
Bramming B
|
|||||||||||||||||||
24. jun
18:00
Ribe BK
Helle FC
|
|||||||||||||||||||
26. jun
18:00
Helle FC
Esbjerg fB
|
|||||||||||||||||||
26. jun
18:00
Oversidder
Helle FC
|
|||||||||||||||||||
26. jun
18:00
Sædding/G IF (2)
Sædding/G IF (1)
|
Ekstra spiller på banen ved -3
Et hold må sætte én ekstra spiller på banen, så længe holdet er bagud med tre mål eller mere. For hver tre mål ekstra et hold kommer bagud, må der indsættes yderligere en spiller, som tilsvarende skal tages ud ved reducering.
Aktuelle emner i Børnefodbolden
Pilotprojekt: Holdkort i U11 og U12 til efteråret (dbujylland.dk)
Spilleregler 8:8