Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. apr
18:00
Real Benne
3
ØKF 3
0
|
|||||||||||||||||||
06. apr
13:00
Jægersborg 3
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
12:00
Fremad Valby 5
2
FC Ryparken 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
B.93 12
2
FA 2000 13
1
|
|||||||||||||||||||
08. apr
18:30
Tårnby FF 3
4
Husum 3
4
|
|||||||||||||||||||
12. apr
18:00
Oversidder
B.93 12
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr
16:00
FA 2000 13
6
Tårnby FF 3
2
|
|||||||||||||||||||
14. apr
12:00
ØKF 3
2
Jægersborg 3
3
|
|||||||||||||||||||
14. apr
14:00
FC Ryparken 2
4
Real Benne
0
|
|||||||||||||||||||
14. apr
14:00
Husum 3
1
Fremad Valby 5
0
|
|||||||||||||||||||
19. apr
18:00
Fremad Valby 5
5
Real Benne
0
|
|||||||||||||||||||
20. apr
16:00
ØKF 3
0
B.93 12
1
|
|||||||||||||||||||
21. apr
12:00
Jægersborg 3
3
FC Ryparken 2
3
|
|||||||||||||||||||
21. apr
14:00
Husum 3
5
FA 2000 13
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr
18:30
Tårnby FF 3
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. apr
18:00
Oversidder
Husum 3
|
|||||||||||||||||||
26. apr
18:00
Real Benne
4
Jægersborg 3
15
|
|||||||||||||||||||
27. apr
12:00
FA 2000 13
0
Fremad Valby 5
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr
10:00
ØKF 3
Tårnby FF 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
28. apr
14:00
FC Ryparken 2
1
B.93 12
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj
18:00
B.93 12
3
Real Benne
0
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
FA 2000 13
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
Fremad Valby 5
4
Jægersborg 3
5
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:45
Husum 3
8
ØKF 3
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj
18:00
Oversidder
Fremad Valby 5
|
|||||||||||||||||||
10. maj
18:00
Real Benne
2
Tårnby FF 3
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj
16:00
Jægersborg 3
0
B.93 12
4
|
|||||||||||||||||||
12. maj
10:00
ØKF 3
2
FA 2000 13
3
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:00
FC Ryparken 2
1
Husum 3
2
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:30
Tårnby FF 3
2
FC Ryparken 2
5
|
|||||||||||||||||||
24. maj
18:00
Oversidder
ØKF 3
|
|||||||||||||||||||
24. maj
18:00
Fremad Valby 5
1
B.93 12
1
|
|||||||||||||||||||
24. maj
19:15
FA 2000 13
0
FC Ryparken 2
6
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
Husum 3
10
Real Benne
2
|
|||||||||||||||||||
27. maj
18:30
Tårnby FF 3
6
Jægersborg 3
3
|
|||||||||||||||||||
31. maj
18:00
Real Benne
1
FA 2000 13
3
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
Jægersborg 3
2
Husum 3
3
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
FC Ryparken 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
Fremad Valby 5
6
ØKF 3
0
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
B.93 12
Tårnby FF 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
07. jun
18:00
Tårnby FF 3
3
Fremad Valby 5
3
|
|||||||||||||||||||
14. jun
18:00
Oversidder
Real Benne
|
|||||||||||||||||||
14. jun
19:15
FA 2000 13
4
Jægersborg 3
1
|
|||||||||||||||||||
15. jun
16:00
Husum 3
2
B.93 12
1
|
|||||||||||||||||||
16. jun
15:00
ØKF 3
1
FC Ryparken 2
3
|
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.