Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11. aug 2023
18:00
Amager FF
3
Valby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2023
12:00
KFB
2
FK Prespa
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2023
12:00
Amalie
1
FC Culpa
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2023
14:00
CIK
2
Sønderbro Fight
5
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2023
18:00
Valby Bk.
3
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2023
19:30
FK Prespa
4
FC Nyhavn
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2023
12:00
Sønderbro Fight
4
Amager FF
1
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2023
14:00
Nørrebro United
1
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
10:00
CBS Sport
5
Amalie
3
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
10:00
FC ESPM
2
Fix
3
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
12:00
FC Culpa
6
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
18:30
KFB
1
Fix
0
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2023
18:00
Amalie
1
FK Prespa
2
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2023
18:00
Amager FF
3
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
12:00
KFB
4
Sønderbro Fight
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
12:00
FC Nyhavn
1
Valby Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
14:00
CIK
1
Fix
2
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
12:00
SC Amager
1
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
12:00
FC Culpa
1
FC ESPM
2
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
18:30
Fix
1
Nørrebro United
3
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2023
18:00
Valby Bk.
1
Amalie
3
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2023
19:30
FK Prespa
3
SC Amager
2
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
12:00
Sønderbro Fight
2
FC Nyhavn
6
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
10:00
CBS Sport
3
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
10:00
FC ESPM
3
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
Fix
1
Amager FF
1
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:00
FC Nyhavn
4
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:00
SC Amager
0
FC ESPM
3
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2023
18:00
Amalie
3
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
18:00
Amager FF
2
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
12:00
FC Nyhavn
5
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
10:00
CBS Sport
5
FC ESPM
2
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
12:00
CIK
2
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
12:00
SC Amager
2
Valby Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
12:00
FC Culpa
5
FK Prespa
1
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2023
18:00
Valby Bk.
1
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2023
19:30
FK Prespa
3
CBS Sport
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
Sønderbro Fight
3
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
Fix
6
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
14:00
CIK
0
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
14:00
Nørrebro United
1
Amalie
8
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
10:00
FC ESPM
3
Amager FF
1
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2023
18:00
FC Culpa
2
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2023
19:30
FK Prespa
2
FC ESPM
4
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
KFB
2
Amager FF
3
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
FC Nyhavn
3
CIK
4
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
Amalie
2
Fix
6
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
10:00
CBS Sport
3
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
14:00
SC Amager
1
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
18:00
Amager FF
3
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
18:00
Valby Bk.
2
FK Prespa
2
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
12:00
Fix
7
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
12:00
Sønderbro Fight
1
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
14:00
Nørrebro United
2
FC Culpa
4
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
10:00
FC ESPM
2
KFB
3
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
19:30
SC Amager
0
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2023
18:00
Valby Bk.
2
FC ESPM
9
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2023
19:30
FK Prespa
6
Sønderbro Fight
1
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
FC Nyhavn
3
KFB
3
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
14:00
Amalie
0
Amager FF
2
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
10:00
CBS Sport
2
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
12:00
SC Amager
2
CIK
5
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
12:00
FC Culpa
6
Fix
1
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2023
18:00
Amager FF
4
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
Fix
3
CBS Sport
4
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
Sønderbro Fight
5
Valby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
CIK
0
FC Culpa
4
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
Nørrebro United
0
FK Prespa
1
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
10:00
FC ESPM
0
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2023
18:00
Valby Bk.
3
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
12:00
Sønderbro Fight
3
FC ESPM
1
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
10:00
CBS Sport
4
CIK
3
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
12:00
FC Culpa
2
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
14:00
Amalie
2
FC Nyhavn
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2023
18:00
Amager FF
1
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
Fix
5
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
KFB
3
FC Culpa
0
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
FC Nyhavn
2
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
14:00
CIK
1
FK Prespa
0
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
16:00
Nørrebro United
3
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
14:00
Amalie
0
FC ESPM
2
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2023
19:00
Valby Bk.
2
CIK
2
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2023
19:30
FK Prespa
2
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
12:00
FC Culpa
5
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
12:00
Sønderbro Fight
1
Fix
5
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
16:00
FC ESPM
3
Nørrebro United
1
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2023
10:00
CBS Sport
8
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2023
12:00
SC Amager
1
Amalie
4
|
|||||||||||||||||||
07. nov 2023
19:30
Fix
1
FK Prespa
0
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2023
20:00
Nørrebro United
3
KFB
2
|
|||||||||||||||||||
28. nov 2023
19:00
KFB
1
Amalie
1
|
|||||||||||||||||||
28. mar
12:00
Valby Bk.
0
Amager FF
3
|
|||||||||||||||||||
28. mar
12:00
FC ESPM
4
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
28. mar
14:00
FK Prespa
2
KFB
2
|
|||||||||||||||||||
28. mar
14:00
Nørrebro United
1
Fix
2
|
|||||||||||||||||||
28. mar
16:00
CBS Sport
4
FC Nyhavn
2
|
|||||||||||||||||||
01. apr
12:00
CIK
9
Nørrebro United
1
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
Amager FF
4
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
FC Nyhavn
1
FK Prespa
2
|
|||||||||||||||||||
01. apr
14:00
SC Amager
2
FC Culpa
5
|
|||||||||||||||||||
01. apr
16:00
Amalie
1
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
05. apr
18:00
Valby Bk.
4
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
05. apr
19:30
FK Prespa
3
Amalie
1
|
|||||||||||||||||||
06. apr
12:00
Fix
2
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
06. apr
12:00
Sønderbro Fight
3
KFB
2
|
|||||||||||||||||||
06. apr
14:00
Nørrebro United
1
Amager FF
4
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:00
CBS Sport
5
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
FC ESPM
1
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
10. apr
18:15
FC Nyhavn
2
Sønderbro Fight
0
|
|||||||||||||||||||
11. apr
18:00
Amalie
4
Valby Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
12. apr
18:00
Amager FF
1
Fix
0
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
CIK
0
FC ESPM
4
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
KFB
1
Nørrebro United
3
|
|||||||||||||||||||
14. apr
12:00
SC Amager
0
FK Prespa
4
|
|||||||||||||||||||
14. apr
12:00
FC Culpa
2
CBS Sport
0
|
|||||||||||||||||||
16. apr
18:30
Fix
1
FC ESPM
1
|
|||||||||||||||||||
19. apr
18:00
Valby Bk.
0
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
19. apr
19:30
FK Prespa
0
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
Fix
1
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
CIK
0
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
Sønderbro Fight
1
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
Nørrebro United
3
FC Nyhavn
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
FC ESPM
2
CBS Sport
3
|
|||||||||||||||||||
25. apr
18:00
Amalie
3
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
26. apr
18:00
Amager FF
2
FC ESPM
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr
12:00
KFB
0
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr
12:00
FC Nyhavn
1
Fix
2
|
|||||||||||||||||||
28. apr
10:00
CBS Sport
4
FK Prespa
0
|
|||||||||||||||||||
28. apr
12:00
SC Amager
3
Sønderbro Fight
4
|
|||||||||||||||||||
28. apr
12:00
FC Culpa
3
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
03. maj
18:00
Amager FF
1
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
03. maj
18:00
Valby Bk.
1
CBS Sport
4
|
|||||||||||||||||||
04. maj
12:00
Fix
4
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
04. maj
12:00
CIK
2
FC Nyhavn
5
|
|||||||||||||||||||
04. maj
16:00
Nørrebro United
2
SC Amager
2
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
FC ESPM
4
FK Prespa
0
|
|||||||||||||||||||
07. maj
18:00
Amalie
1
CIK
4
|
|||||||||||||||||||
07. maj
19:00
CBS Sport
3
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
08. maj
18:30
SC Amager
1
Fix
4
|
|||||||||||||||||||
08. maj
19:00
FC Nyhavn
0
Amager FF
4
|
|||||||||||||||||||
09. maj
18:00
FK Prespa
4
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj
18:00
FC Culpa
0
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
14. maj
18:30
KFB
2
Valby Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
15. maj
20:00
FC Culpa
3
Nørrebro United
1
|
|||||||||||||||||||
17. maj
18:00
Amager FF
4
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
18. maj
12:00
CIK
4
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
18. maj
12:00
Sønderbro Fight
2
FK Prespa
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
Nørrebro United
2
CBS Sport
6
|
|||||||||||||||||||
19. maj
16:00
FC ESPM
5
Valby Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
21. maj
18:00
Sønderbro Fight
3
FC Culpa
3
|
|||||||||||||||||||
23. maj
18:00
Amalie
2
KFB
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj
18:00
Valby Bk.
2
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj
19:30
FK Prespa
4
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
25. maj
12:00
FC Nyhavn
0
FC ESPM
4
|
|||||||||||||||||||
26. maj
10:00
CBS Sport
1
Fix
2
|
|||||||||||||||||||
26. maj
12:00
SC Amager
0
Amager FF
2
|
|||||||||||||||||||
26. maj
12:00
FC Culpa
2
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
28. maj
18:00
KFB
1
FC ESPM
3
|
|||||||||||||||||||
28. maj
18:30
Fix
3
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj
18:00
Amager FF
7
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj
19:30
FK Prespa
2
Fix
1
|
|||||||||||||||||||
01. jun
12:00
CIK
1
CBS Sport
3
|
|||||||||||||||||||
01. jun
12:00
KFB
1
SC Amager
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun
12:00
FC Nyhavn
2
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
Nørrebro United
2
Valby Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
FC ESPM
3
Sønderbro Fight
0
|
|||||||||||||||||||
03. jun
19:00
Valby Bk.
1
Fix
5
|
|||||||||||||||||||
04. jun
19:00
CBS Sport
3
Amager FF
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun
18:00
FC Culpa
3
KFB
2
|
|||||||||||||||||||
05. jun
19:00
SC Amager
4
FC Nyhavn
4
|
|||||||||||||||||||
06. jun
18:00
FK Prespa
1
CIK
3
|
|||||||||||||||||||
06. jun
19:00
Sønderbro Fight
3
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
09. jun
14:00
Fix
1
FC Culpa
1
|
|||||||||||||||||||
09. jun
16:00
FC ESPM
1
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
11. jun
18:00
Sønderbro Fight
4
CIK
0
|
|||||||||||||||||||
11. jun
18:30
KFB
1
FC Nyhavn
0
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
CIK
2
Valby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Amager FF
5
FK Prespa
0
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
KFB
2
CBS Sport
7
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
FC Nyhavn
0
FC Culpa
3
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Amalie
0
SC Amager
3
|
|||||||||||||||||||
15. jun
16:00
Nørrebro United
0
FC ESPM
5
|
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op.
Oprykningen forøges med 1 hold, hvis der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2.
Oprykningen forøges med 1 hold, hvis der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Nedrykning:
Svarer i antal til det antal 1. hold fra DBU København-klubber, der efter forår 2024 rykker ned fra Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned.