Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24. aug 2022
Helsinge Fodbold (2)
FB (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Kalundborg GB (1)
2
Tuse IF (M)
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Store Merløse IF (3)
0
FA 2000 (Ø2)
14
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Virum-Sorgenfri (2)
0
Brønshøj (M)
5
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Vallensbæk IF (Ø2)
0
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Hekla (2)
3
Allerød/Blovstrød (2)
6
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Humlebæk BK (1)
Hundested IK (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Herlev IF (1)
Frederikssund FB (Ø2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Skjold Birkerød (1)
Frem (M)
HHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
B 1903 (Ø2)
1
Holbæk B&I (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Tårnby FF (M)
1
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
0
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Team AS Fodbold (1)
1
Ringsted IF (M)
4
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Ølstykke FC (Ø2)
0
A27 (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Halstedhus IF (1)
Vordingborg IF (M)
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Avarta (1)
0
Slagelse B&I (Øst 1)
2
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
Jægersborg (M)
HHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Lundtofte Boldklub (3)
LSF (M)
HHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
Fremad Valby (M)
2
Skjold (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
18:30
B. 1973, Herlev (Ø2)
1
GVI (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2022
18:30
Taastrup FC (M)
1
Skovshoved IF (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2022
19:00
Tårnby FF (M)
3
Sundby Bk. (Ø1)
5
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2022
19:00
Allerød/Blovstrød (2)
FC Rudersdal (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
18:00
Herstedøster IC
2
LSF (M)
3
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
18:30
GVI (Ø1)
2
Vanløse (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Solrød FC (M)
2
Skovshoved IF (Ø2)
3
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Jægersborg (M)
2
Skjold (Ø2)
9
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Hillerød Fodbold (Ø2)
7
Slagelse B&I (Øst 1)
4
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
B. 73, Slagelse (3)
0
Ringsted IF (M)
2
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Halstedhus IF (1)
5
B 1903 (Ø2)
6
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Humlebæk BK (1)
Gladsaxe-Hero (M)
UHT
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
5
Greve Fodbold (Ø1)
7
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Slangerup & Omegn IF (2)
0
Frederikssund FB (Ø2)
8
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Kalundborg GB (1)
0
Brønshøj (M)
6
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2022
19:00
Helsinge Fodbold (2)
Snekkersten IF (M)
UHT
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2022
17:45
HVB/Gundsølille (M)
1
A27 (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2022
19:00
Frem (M)
0
FA 2000 (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2022
19:00
Greve Fodbold (Ø1)
3
FA 2000 (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2022
19:00
LSF (M)
3
Hillerød Fodbold (Ø2)
6
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2022
17:00
Skovshoved IF (Ø2)
3
Skjold (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2022
19:00
FC Rudersdal (1)
8
Humlebæk BK (1)
1
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2022
18:30
Brønshøj (M)
4
Frederikssund FB (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2022
19:00
Ringsted IF (M)
2
Sundby Bk. (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2022
19:00
A27 (Ø2)
3
B 1903 (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2022
19:00
Helsinge Fodbold (2)
0
Vanløse (Ø1)
5
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2022
19:00
FC Rudersdal (1)
0
Hvidovre IF (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2022
19:00
Hillerød Fodbold (Ø2)
0
Roskilde BK (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2022
19:00
Ringsted IF (M)
0
Nykøbing FC (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2022
19:30
Greve Fodbold (Ø1)
2
AB (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2022
20:00
Skovshoved IF (Ø2)
10
B93 (Division)
11
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2022
19:30
Brønshøj (M)
8
HIK (Division)
7
|
|||||||||||||||||||
08. nov 2022
20:00
A27 (Ø2)
3
HB Køge (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
29. nov 2022
19:00
Vanløse (Ø1)
5
FC Helsingør (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
11. feb 2023
13:00
HB Køge (Division)
4
Nykøbing FC (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
28. feb 2023
19:45
Greve Fodbold (Ø1)
1
Hvidovre IF (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
01. mar 2023
18:00
Roskilde BK (Division)
0
B93 (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
02. mar 2023
18:00
Brønshøj (M)
0
Vanløse (Ø1)
6
|
|||||||||||||||||||
21. mar 2023
20:15
Brøndbyernes IF (Liga)
4
Hvidovre IF (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2023
18:00
B93 (Division)
0
Lyngby BK (Liga)
1
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2023
19:00
HB Køge (Division)
1
FC Nordsjælland (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2023
19:00
Vanløse (Ø1)
5
FC København (Liga)
0
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
17:00
Lyngby BK (Liga)
5
FC Nordsjælland (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
19:00
Vanløse (Ø1)
0
Brøndbyernes IF (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
20. jun 2023
18:30
Brøndbyernes IF (Liga)
5
Lyngby BK (Liga)
3
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. – 6. oktober (uge 40)
4. runde – 1. - 3. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 27. - 30. marts (uge 13)
7. runde – 17. - 20. april (uge 16)
8. runde – Finaledato er tirsdag den 20. juni 2023, kl. 18:30
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5/6.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.