Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. apr
18:15
B. 82, Virum (S6)
1
IF Hjorten (S5)
4
|
|||||||||||||||||||
17. apr
19:00
Gørløse SI (S5)
Kultur Foreningen Lilleasien (S5)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
Hagested IF (S4A)
5
Kalundborg GB (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
Sportsklubben Slagelse (S4B)
0
Sørbymagle IF (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
IF Hjorten (S5)
0
Høje Gladsaxe IF (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
FC Ballerup (S4A)
3
Brede IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
Stenlille IF (S4B)
0
Toksværd Olstrup Fodbold (S3)
13
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
Kirke Hyllinge IF (S4B)
4
Lellinge IF (S4A)
2
|
|||||||||||||||||||
30. apr
19:00
FS Hashøj (S5)
5
Tårnborg IF (S5)
0
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Vetterslev-Høm GF (S4B)
4
Karrebæk IF (S3)
6
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Gørløse SI (S5)
Ramløse IF (S4A)
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Mladost IF (S4A)
2
Slagslunde-Ganløse IF (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Græsted IF (S4B)
7
FC Jonstrup (S4A)
2
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Rosa La FC (S4A)
Mosede BK (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Bramsnæs FB (S4B)
3
Røde Stjerne BK (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Hastrup FC (S4A)
9
AIK 65 Strøby Fodbold (S3)
8
|
|||||||||||||||||||
01. maj
19:00
Boldklubben Bæk City (S4A)
3
Rørby-Værslev IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
07. maj
18:30
Sørbymagle IF (S3)
0
B. 73, Slagelse (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
07. maj
18:45
Borup IF Fodbold (S4A)
Blistrup SI (S4A)
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:00
Karrebæk IF (S3)
Køge Union (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Slagslunde-Ganløse IF (S2)
6
Frederiksværk FK (S1)
7
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Ramløse IF (S4A)
6
B. 1973, Herlev (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Græsted IF (S4B)
0
Jyllinge FC (S1)
4
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Høje Gladsaxe IF (S3)
FC Hornsherred (S2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Borup IF Fodbold (S4A)
2
Ølstykke FC (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Nivå-Kokkedal FK (S3)
1
Ballerup BK (S1)
4
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
FC Ballerup (S4A)
0
Helsinge Fodbold (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Dianalund IF (S2)
3
Lynge-Broby IF (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Mosede BK (S3)
1
Køge Nord FC (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Næstved FC 77 (S2)
6
Benløse IF (S1)
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Gislinge BK (S3)
0
Svebølle BI 2016 (S1)
4
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Fløng-Hedehusene (S3)
1
Vallensbæk IF (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Kirke Hyllinge IF (S4B)
2
Rosenhøj BK (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Jyderup BK (S2)
8
BK Vest, Rødovre (S2)
9
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Vipperød BK (S3)
4
Svogerslev BK (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Albertslund BS 72 (S2)
4
Høng GF (S1)
6
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Svinninge IF (S3)
6
Brøndby Strand IK (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
Hagested IF (S4A)
1
Albertslund IF (S1)
9
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
Brødeskov IF (S3)
1
Virum-Sorgenfri BK (S2)
9
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
5
Gladsaxe-Hero BK (S1)
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
IS Skævinge (S3)
Gundsølille SGIF (S3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
Hareskov IF (S2)
0
Lundtofte Boldklub (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
FS Hashøj (S5)
0
Bramsnæs FB (S4B)
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
Hastrup FC (S4A)
5
FC Storebælt (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
Hundested IK (S3)
3
Gilleleje FK (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
Toksværd Olstrup Fodbold (S3)
Ejby IF Fodbold (S2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
IF Frem Bjæverskov (S3)
3
Haslev FC (S1)
4
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
Torslunde-Ishøj IF (S3)
0
Orient GI (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
Roskilde United (S2)
1
Nerashté, Ballerup (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
22. maj
19:00
Boldklubben Bæk City (S4A)
2
Hundige BK (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
23. maj
19:00
VG Fodbold (S3)
1
B. 77, Rødovre (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Toksværd Olstrup Fodbold (S3)
5
B. 73, Slagelse (S1)
6
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Tune IF (SS)
0
Ringsted IF (DS)
1
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Kirke Hyllinge IF (S4B)
8
Lynge-Broby IF (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Vipperød BK (S3)
1
Herlufsholm GF (SS)
5
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Gørslev IF (DS)
7
Slagelse B&I (DS)
0
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Svinninge IF (S3)
1
Solrød FC (SS)
3
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Haslev FC (S1)
3
Tuse IF (SS)
1
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Næstved FC 77 (S2)
1
Karlslunde IF (DS)
6
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Avedøre IF (SS)
0
Frederikssund IK (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
BK Vest, Rødovre (S2)
2
B. 1973, Herlev (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Orient GI (S2)
5
Frederiksværk FK (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Helsinge Fodbold (S3)
0
Hørsholm-Usserød IK (DS)
7
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
VG Fodbold (S3)
1
VB 1968 (DS)
11
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Greve Fodbold (DS)
0
Herlev IF (DS)
1
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
IS Skævinge (S3)
2
Bagsværd BK (SS)
4
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Ølstykke FC (S1)
3
Herstedøster IC (SS)
0
|
|||||||||||||||||||
28. maj
19:00
Virum-Sorgenfri BK (S2)
6
FC Rudersdal (SS)
7
|
|||||||||||||||||||
29. maj
19:00
Køge Nord FC (S1)
7
KFUM BK, Roskilde (DS)
6
|
|||||||||||||||||||
29. maj
19:00
Jyllinge FC (S1)
2
Fredensborg BI (SS)
1
|
|||||||||||||||||||
29. maj
19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
1
Nerashté, Ballerup (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
29. maj
19:00
Vallensbæk IF (S2)
5
Ballerup BK (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
30. maj
19:00
Albertslund IF (S1)
3
Lundtofte Boldklub (S1)
1
|
|||||||||||||||||||
04. jun
19:00
Hundige BK (S2)
7
Høng GF (S1)
8
|
|||||||||||||||||||
04. jun
19:00
Svebølle BI 2016 (S1)
3
Vordingborg IF (SS)
1
|
|||||||||||||||||||
04. jun
19:00
Hundested IK (S3)
1
IF Skjold Birkerød (SS)
3
|
|||||||||||||||||||
04. jun
19:00
FC Hornsherred (S2)
1
Allerød Fodbold Klub (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun
19:00
Bramsnæs FB (S4B)
0
Køge Union (S3)
6
|
|||||||||||||||||||
05. jun
19:00
Hastrup FC (S4A)
Såby Fodbold (SS)
HHT
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Køge Union (S3)
0
Allerød Fodbold Klub (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Høng GF (S1)
0
Ringsted IF (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
FC Rudersdal (SS)
0
VB 1968 (DS)
1
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
B. 73, Slagelse (S1)
1
Svebølle BI 2016 (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Kirke Hyllinge IF (S4B)
1
Herlufsholm GF (SS)
3
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Haslev FC (S1)
0
Karlslunde IF (DS)
4
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Albertslund IF (S1)
0
Nerashté, Ballerup (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Køge Nord FC (S1)
2
Hørsholm-Usserød IK (DS)
5
|
|||||||||||||||||||
11. jun
19:00
Solrød FC (SS)
8
Frederikssund IK (DS)
7
|
|||||||||||||||||||
12. jun
19:00
IF Skjold Birkerød (SS)
2
Såby Fodbold (SS)
1
|
|||||||||||||||||||
12. jun
19:00
Ølstykke FC (S1)
1
Gørslev IF (DS)
6
|
|||||||||||||||||||
12. jun
19:00
Vallensbæk IF (S2)
1
Jyllinge FC (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
12. jun
19:00
B. 1973, Herlev (S2)
3
Bagsværd BK (SS)
5
|
|||||||||||||||||||
18. jun
19:00
Orient GI (S2)
1
Herlev IF (DS)
7
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
1. runde uge 16/17. hold fra S5 og S6
2. runde uge 18/19. hold fra S3 og S4 kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S1 og S2 samt 17 hold fra S3 kommer med.
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med. Livelodtrækning til 4. runde torsdag den 16. maj kl.12.00 via DBU Sjællands Facebookside
5. runde uge 24/25. Livelodtrækning til 5. runde torsdag den 30. maj kl.12.00 via DBU Sjællands Facebookside
De 14 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk