MENU

Masser af pokalbrag i aften

I aften afvikles 2. runde af DBU Pokalen. I alt 32 opgør.

64 hold skal i aften i kamp om avancement i DBU Pokalen. 
Det er blevet tid til 2. runde af DBU Pokalen på Fyn.

Bogense, Rudkøbing, Aunslev, Nr. Aaby. Uanset om du befinder dig på Nord-, Syd-, Øst- eller Vestfyn, så er der i aften rig mulighed for at komme ud og se de lokale heltes jagt på pokaltriumf.

Du kan se det samlede program nedenfor. 

29-04-2014

18:15

BBB

Horne f. Sp.

Bellinge stadion

29-04-2014

18:15

Thurø BK af 1920

Tåsinge f. B.

Thurø Stadion

29-04-2014

18:15

Faldsled/Svanninge SG & IF

OKS

Svanninge Hallen

29-04-2014

18:15

Søhus Stige

Tommerup BK

Rema 1000 Arena Stige

29-04-2014

18:15

B.67

Kirkeby IF

B.67-Parken

29-04-2014

18:15

Vindinge BK

Allesø GF

Vindinge Sportsplads

29-04-2014

18:15

Sanderum

B1913

Vestfalen Stadion

29-04-2014

18:15

Kværndrup BK

Krarup/Espe SG & I

Kværndrup Stadion

29-04-2014

18:15

Oure-skolernes BK

Marstal/Rise

Oure Idrætsskole

29-04-2014

18:15

Assens FC

Brylle BK

Assens Stadion

29-04-2014

18:15

Ejby IK

Skamby/Særslev

Ejby Stadion

29-04-2014

18:15

FC Sydfyn

Skalbjerg/Vissenbjerg

Hømarkskolen

29-04-2014

18:15

Bolbro G & IF

Aarup BK

Bolbro-Parken

29-04-2014

18:15

Allested U & IF

Marslev G & IF

Allested Stadion

29-04-2014

18:15

S.K.F.I.F.

KFUM.s BK

Fangel Stadion

29-04-2014

18:15

Tved BK

Langeskov IF

Tved Stadion

29-04-2014

18:15

Aunslev IF

Tarup-Paarup

Aunslev Stadion

29-04-2014

18:15

Nr. Aaby IK

Birkende BK

Nr.Aaby Idrætspark

29-04-2014

18:15

Bogense G & IF

Dalum IF

Bogense Stadion

29-04-2014

18:15

UTOPIA ( F.K.)

Irakiske D.K.F.

Munke Mose

29-04-2014

18:15

DSIO

Årslev BK

Provstegårdsskolen

29-04-2014

18:15

FC Broby

Fjordager

NP-stål Arena

29-04-2014

18:15

Fraugde G & IF

KRFK

Fraugde Stadion

29-04-2014

18:15

Glamsbjerg IF

Ø.B.

Glamsbjerg Stadion

29-04-2014

18:15

Skjoldsparken

Egebjerg Fodbold

Bolbro Skole - Idrættens Hus

29-04-2014

18:15

SUB Ullerslev

Morud IF

Skellerup Sportsplads

29-04-2014

18:15

Rudkøbing BK

FC Hjallese

Rudkøbing Stadion

29-04-2014

18:15

Holluf Pile-Tornbjerg IF

Tårup IF

Holluf Pile skole

29-04-2014

18:15

Bøgebjerg IF

Søndersø BK

Bøgebjerghallen

29-04-2014

18:15

Lumby IF 88

Otterup B & IK

Lumby 88.s anlæg

29-04-2014

18:15

Chang

Nyborg G & IF

Chang Arena

29-04-2014

18:15

Stenstrup IF

B 1909

Stenstrup Sportsplads




Log ind