Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10. apr 2023
18:00
FC Afveje
1
ØKF 3
2
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2023
19:00
VLI
FB 26
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2023
18:15
Skjold 12
1
Fod Boldklub
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
10:00
Rødovre
3
Valby 5
4
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
16:00
Dunses Disciple 3
1
Bispebjerg 2
3
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2023
18:00
Fod Boldklub
4
Rødovre
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2023
20:00
VLI
3
Dunses Disciple 3
4
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
19:00
ØKF 3
3
Skjold 12
2
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
13:00
Bispebjerg 2
3
FC Afveje
5
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
19:15
FC Afveje
4
FB 26
0
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
19:00
Valby 5
3
Fod Boldklub
0
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
10:00
Rødovre
5
ØKF 3
5
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
16:00
FB 26
2
Dunses Disciple 3
7
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2023
18:30
Bispebjerg 2
5
Rødovre
1
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
18:00
Fod Boldklub
2
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
19:00
ØKF 3
1
Valby 5
4
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2023
10:00
FB 26
2
Skjold 12
2
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
16:00
Dunses Disciple 3
4
FC Afveje
3
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2023
18:00
Fod Boldklub
4
ØKF 3
5
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2023
18:15
Skjold 12
4
Dunses Disciple 3
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
19:00
Valby 5
2
Bispebjerg 2
4
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
20:00
VLI
6
FC Afveje
2
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2023
14:00
Bispebjerg 2
14
Fod Boldklub
0
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
18:00
FC Afveje
2
Skjold 12
7
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
19:00
Rødovre
9
FB 26
4
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
19:00
ØKF 3
2
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
12:30
VLI
1
Skjold 12
3
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
16:00
Dunses Disciple 3
10
Rødovre
3
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
16:00
FB 26
6
Valby 5
2
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2023
18:00
Fod Boldklub
1
FB 26
2
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
19:00
ØKF 3
1
Bispebjerg 2
1
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
19:00
Valby 5
4
Dunses Disciple 3
1
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
10:00
Rødovre
5
FC Afveje
3
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2023
18:00
FC Afveje
3
Valby 5
3
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
19:30
Skjold 12
1
Rødovre
6
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2023
19:45
FB 26
0
ØKF 3
5
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
14:00
VLI
4
Bispebjerg 2
2
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
16:00
Dunses Disciple 3
Fod Boldklub
HHT
|
|||||||||||||||||||
06. jun 2023
19:30
Skjold 12
0
Bispebjerg 2
2
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2023
19:00
Valby 5
4
VLI
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
Valby 5
5
Skjold 12
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
Fod Boldklub
1
FC Afveje
4
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
ØKF 3
5
Dunses Disciple 3
1
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
Rødovre
6
VLI
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
Bispebjerg 2
6
FB 26
0
|
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned