Godkendte dispensationer

Alle ekstraordinære dispensationer i ungdom (U13-U18 piger og U13-U19 drenge er forbundet med en sportslig konsekvens (holdet kan ikke blive puljevinder).

Aarup

U16 drenge: Mathias Laage (19. november 2002)

Assens

U15 drenge: Christian Berring (10. august 2004) 
U11 piger: Ellen Bech Larsen (19. december 2007)

B67

U11 drenge: Charlie Phan Nguyen (19. juni 2008)
U11 drenge: Markus Pfeiffer (3. juli 2008)
U14 drenge: Muhammed Burhan Bagci (16. juni 2005)

BBB

U15 piger: Louise Rosenly (19. august 2004)
U15 piger: Sofie Rosenly (19. august 2004)
U15 piger: Emma Dybmose (17. august 2004)

Super Masters: Claus Nielsen (16. juni 1971)
Super Masters: Lars Gaarde (31. oktober 1970)
Super Masters: Michael Jørgensen (14. marts 1971)

Fjordager

U12 drenge: Mohammed Abou Chouk (2. maj 2007)
U12 drenge: Karim Malak (2. august 2007)

Fraugde

U14 drenge: Sebastian Barslund (17. december 2004)
U14 drenge: Tobias Ibsen (3. april 2005)
U14 drenge: Nicklas Bo Holst Jensen (5. september 2005)
U14 drenge: Noah Bergendahl (28. marts 2005)

Glamsbjerg

U14 drenge: Johan Johnsen (3. januar 2005)
U14 drenge: Peter Hellerup Eriksen (31. maj 2005)
U14 drenge: Anton Fredskild Høvighoff (22. marts 2005)
U11 piger: Caroline Jacobsen (12. juli 2008) 

Haarby (FEH Fodbold)

U15 piger: Malene Vesterlund Bjerg (6. august 2004)
U15 piger: Lea Jørgensen (5. september 2003)
U15 piger: Marie Eriksen (14. juli 2004)

Kerteminde (NØFF)

U14 drenge: Ahmed Mohamed (6. maj 2005)

Kirkeby

U16 drenge: Smoc Andrei Christian (21. februar 2002)
U12 piger: Liva Hjeronimus Sørensen (1. maj 2007)
U12 piger: Agnes Bøgelund (15. juli 2007)
U12 piger: Sofia Gyldstrand (26. april 2007)

Korup/Ubberud

U14 piger: Klara Basso (13. december 2004)
U14 piger: Alberte Jul Anderschou (21. august 2005)

Krarup/Espe

U14 piger: Ida Brinch Petersen (25. september 2005)
U14 piger: Sofie Brinch Petersen (25. september 2005)
U14 piger: Thilde Rasmussen (22. maj 2005)

KRFK

U12 drenge: Jonas Simonsen (11. september 2007)
U15 drenge: Simon Chopart (9. september 2004)
U15 drenge: Tobias Hansen (11. juni 2004)
U15 drenge: Emil Madsen (12. april 2004)
U15 drenge: Frederik Olsen (24. marts 2004)
U15 drenge: Kenneth Jensen (11. februar 2004)
U17 drenge: Magnus Bo (12. juli 2002)
U17 drenge: Jonas Sørensen (15. juli 2002)
U17 drenge: Mads Jørgensen (20. juli 2002)
U17 drenge: Jonas Jensen (7. februar 2002) 

Langeskov

U16 drenge: Niklas Bromose (17. august 2003)
U16 drenge: Joachim Fogh Rasmussen (4. marts 2003)
U16 drenge: Mads Paaske (16. september 2003)
U16 drenge: Rasmus Rudbæk (11. marts 2003)
U16 drenge: Sebastian Sjøberg (15. april 2003)

Marienlyst

U14 drenge B: Oghenemarho Omadeyi (4. september 2005) 

Marstal

U15 drenge: Andreas Hansen (6. august 2004)
U15 drenge: Magnus Arnold (11. december 2003)
U15 drenge: William Christensen (9. august 2004)
U15 piger: Debbie Korup (3. maj 2004)
U15 piger: Mathilde Thomsen (20. april 2004)

Morud

U12 drenge: Mads Cassøe Hansen (29. september 2007)

Munkebo

U12 piger: Cecilie Jensen (15. juni 2007)
U12 piger: Freja Andersen (14. juli 2007)
U12 piger: Zara Agergaard (19. februar 2007) 


Nyborg

U16 drenge B: Kian Nykjær (28. februar 20003)
U16 drenge B: Zachariah Højer (11. januar 2003)
U16 drenge: Jarne Bruyns (12. september 2002)

Skamby

U12 drenge: Vladimir Chercheja (24. august 2007)

Stenstrup

U12 drenge: Lukas Nielsen (27. april 2007)

SUB Ullerslev

U12 drenge: Magnus Buk Verdier (25. februar 2007)
U12 drenge: Thanh Trung Vo (22. marts 2007)
U12 drenge: Christoffer Hedeager (6. december 2007)

Søhus/Stige

U13 drenge: Jakob S. Sørensen (14. maj 2006)
U14 drenge: Emil Musiat O`Kane (14. agust 2005)
U14 drenge: Lukas Olsen (15. februar 2005)

Søndersø BK

Herre senior: Jeppe Ørum (25. marts 2004)
Herre senior: Patrick Kristensen (9. april 2004)
Herre senior: Simon Emil Christensen (5. april 2004)

Tranekær/Tullebølle

U14 drenge: Sebastian Viskum (16. juni 2005)
U14 drenge: Bjarke Sørensen (11. februar 2005)
U14 drenge: Kristoffer Kristensen (8. januar 2005)

Verninge

U16 piger: Karla Stroger (17. juni 2003)
U16 piger: Cathrine Hegaard Jensen (22. marts 2003)

Vissenbjerg (SSV Højfyn)

U14 drenge: Emil Groth (4. juli 2005)
U14 drenge: Mads Egeberg (5. juli 2005)
U14 drenge: Linus Hollenbo Nielsen (20. marts 2005)

Årslev

U13 drenge: Victor Lynneborg Jensen (8. december 2005)
U11 piger: Caroline Lindgaard Hedemand (22. april 2008)

Opdateret 16. marts 2020