Datoplan for børnefodbold

Børnestævner foråret 2021
Der åbnes for tilmelding til alle børnestævner 22. januar 2021.

Tilmeldingsfrist for stævnerne er differentierede og man kan vælge at tilmelde sig alle stævner på en gang eller tilmelde sig løbende.
I kan se frister for de enkelte stævner nedenfor. Fristen er nævnt i parentes ud for hver afviklingsdato. 

Det er også muligt at afmelde sit hold uden at der skal betales tilmeldings- eller udtrækningsgebyr, hvis det gøres inden udløb af tilmeldingsfrist.

OBS! Hvis du læser dette fra en mobil kan du med fordel vende mobilen, så du får et bedre overblik.

                 
Lørdag 10. april (28/3)   X   X    
Søndag 11. april (28/3) X   X      
                 
Lørdag 17. april (5/4)   X   X    
Søndag 18. april (5/4) X   X      
                 
Lørdag 24. april (11/4)   X   X     X
Søndag 25. april (11/4) X   X      
                 
Lørdag 1. maj (18/4)   x      
Søndag 2. maj (18/4) x        
                 
Lørdag 8. maj (25/4)         
Søndag 9. maj (25/4)  x        
                 
Lørdag 15. maj (2/5j)         
Søndag 16. maj (2/5)         
                 
Lørdag 29. maj (16/5)    X      
Søndag 30. maj (16/5)  X        
                 

Lørdag 5. juni (24/5) 

       

Søndag 6. juni (24/5) 

       
                 

Lørdag 12. juni (30/5)

  X   X   X   X

Søndag 13. juni (30/5)

X   X   X   X  

 

               

Lørdag 19. juni (6/6)

3-BOLD 3-BOLD   X   X    

Søndag 20. juni (6/6)

    X   X   X  
Datoplan U8-U11 drenge
Stævnedato U8 A+C U8 B   U9 A+C U9 B U10 C U10 B U11 C

U11 B + U11/U12 5M

Lørdag 10. april (28/3)     X  
Søndag 11. april (28/3)   X   X
         
Lørdag 17. april (5/4)     X  
Søndag 18. april (5/4)     
         
Lørdag 24. april (11/4)  X   X  
Søndag 25. april (11/4)     X   X
         
Lørdag 8. maj (25/4)   X   X  
Søndag 9. maj (25/4)    X   X
         
Lørdag 15. maj (2/5)      X  
Søndag 16. maj (2/5)     
         
Lørdag 29. maj (16/5) X   X  
Søndag 30. maj (16/5)   X   X
         
Lørdag 5. juni  (24/5) X    
Søndag 6.juni (24/5)     X
         
Lørdag 12. juni  (30/5) X   X  
Søndag 13. juni (30/5)   X   X
         
Lørdag 19. juni 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD
Datoplan U8-U11 piger
Stævnedato U8 U9/U10 A/B + C U11 A/B + C U11/U12 5M
Datoplan U5-U7
Stævnedato U5 mix U6 mix U7 drenge U7/U8 piger
Søndag 25. april (11/4) X X X X
Søndag 9. maj (25/4) x x x x
Søndag 6. juni (24/5) X X X X
Lørdag 19. juni 3-BOLD  3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD 
U10 A drenge og U11 drenge M/A spiller turneringsform og der udbydes ikke stævner for disse rækker