Datoplan for børnefodbold

Børnestævner efteråret 2020
Der åbnes for tilmelding til alle børnestævner 15. maj 2020.

Tilmeldingsfrist for stævnerne er differentierede og man kan vælge at tilmelde sig alle stævner på en gang eller tilmelde sig løbende.
I kan se frister for de enkelte stævner nedenfor. Fristen er nævnt i parentes ud for hver afviklingsdato. 

Det er også muligt at afmelde sit hold uden at der skal betales tilmeldings- eller udtrækningsgebyr, hvis det gøres inden udløb af tilmeldingsfrist.

OBS! Hvis du læser dette fra en mobil kan du med fordel vende mobilen, så du får et bedre overblik.

                 
Lørdag 22. august (9/8)   X   X    
Søndag 23. august (9/8) X   X      
                 
Lørdag 29. august (16/8)   X   X    
Søndag 30. august (16/8) X   X      
                 
Lørdag 5. september (23/8)   X   X     X
Søndag 6. september (23/8) X   X      
                 
Lørdag 12. september (30/8) 3-BOLD 3-BOLD      
Søndag 13. september (30/8)          
                 
Lørdag 19. september (6/9)         
Søndag 20. september (6/9)  x        
                 
Lørdag 26. september (13/9)         
Søndag 27. september (13/9)         
                 
Lørdag 3. oktober (20/9)    X      
Søndag 4. oktober (20/9)  X        
                 

Lørdag 10. oktober (27/9) 

       

Søndag 11. oktober (27/9) 

       
                 

Lørdag 24. oktober (11/10)

  X   X   X   X

Søndag 25. oktober (11/10)

X   X   X   X  

 

               

Lørdag 31. oktober (18/10)

  X   X   X    

Søndag 1. november (18/10)

X   X   X   X  
Datoplan U8-U11 drenge
Stævnedato U8 A+C U8 B + 3M U9 A+C U9 B U10 C U10 B U11 C

U11 B + U11/U12 5M

Lørdag 29. august (16/8) X   X  
Søndag 30. august (16/8)   X   X
         
Lørdag 5. september (23/8)   X  
Søndag 6. september (23/8)     
         
Lørdag 12. september (30/8)  3-BOLD  3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD
Søndag 13. september (30/8)          
         
Lørdag 26. september (13/9)   X   X  
Søndag 27. september (13/9)    X   X
         
Lørdag 3. oktober (20/9)    X  
Søndag 4. oktober (20/9)     
         
Lørdag 24. oktober (11/10) X   X  
Søndag 25. oktober (11/10)   X   X
Datoplan U8-U11 piger
Stævnedato U8 U9/U10 A/B + C U11 A/B + C U11/U12 5M
Datoplan U5-U7
Stævnedato U5 mix U6 mix U7 drenge U7/U8 piger
Søndag 30. august (16/8) X X X X
Lørdag 12. september (23/8) 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD 3-BOLD
Søndag 27. september (14/9) X X X X
Søndag 4. oktober (20/9) X X
DBU 3-Bold tour afvikles lørdag den 12. september.
Her kan følgende årgange deltage:
U5 mix, U6 mix, U7 drenge, U8 drenge, U7 piger, U8 piger, U9 piger, U10 piger, U11 piger, U12 piger. 
Tilmelding til DBU 3-Bold tour kan ikke ske via KlubOffice. Her sendes mail til info@dbufyn.dk
U10 A drenge og U11 drenge A spiller turneringsform og der udbydes ikke stævner for disse rækker